Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
  • Separator amalgamatu model MD został przebadany wg protokołu ISO 11143 (ISO 11143: 2008 (E). MD jest oznaczony jako separator amalgamatu typu 3 (filtr system). Separacja amalgamatu na poziomie 99,6%.
  • Maksymalny przepływ wody wynosi 1,0 litr na minutę przy pracy z pompą próżniową. Przy separacji w systemie ślinociągu wodnego, maksymalny przepływ wody wynosi 4,5 litra na minutę. Objętość napełnienia separatora wynosi 360 ml.
  • W systemie ssaka separator jest zainstalowany w linii podciśnieniowej (linia HVE). Wkład należy wymienić, gdy przepływ powietrza na końcówce HVE przestaje być wystarczający. Wymiana nastepuje w czasie od 1 do 12 miesięcy i zależy od aktywności unitu.
  • Zastosowanie równoległego obiegu znacznie wydłuża sprawność separatora, który uaktywnia się tylko w czasie wykonywania zabiegów z amalgamatem. Obligatoryjnie należy wymienić wkład w maksymalnym dopuszczalnym terminie 12 miesięcy. Po tym okresie użytkowania separator nie spełnia swojej funkcji. Wręcz przeciwnie, staje sie elementem bardzo grożnym dla środowiska ze wzgledu na przejście rtęci w formę organiczną.
  • MD Separator jest zaprojektowany do obsługi standardowych ssaków dentystycznych o podciśnieniu 7 cali Hg.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

INSTALACJA -OBSŁUGA

Montaż uzależniony jest od projektu i konstrukcji unitu dentystycznego. 

MD Separator można umieścić w obudowie unitu lub fotela jeśli przestrzeń na to pozwala a także pod lub obok fotela dentystycznego i łączy się go z liniami ewakuacyjnymi dużej objętości.

Separator ma dwa porty NTP: 1-szym jest port wlotowy umieszczony,, przy linii brzegowej „. 2-gim portem jest wylot umieszczony w osi środkowej separatora. Ważne jest, aby port wlotowy podłączony został do końcówki HVE (tj. pochodzącej od pacjenta), a port wylotowy podłączony do źródła próżni.W wielu stomatologicznych fotelach wąż podciśnieniowy jest osadzony wewnątrz fotela i podlega ostrym załamaniom, które ograniczają przepływ powietrza.

Od 21 do 27 kPa (6 do 8 inHg) należy utrzymywać w najdalszym wgłębieniu HVE. Przepływ 3,3 litrów powietrza na sekundę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl